Про це повідомили її побратими та посестри у соцмережах.
Зокрема, боєць 49-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ «Карпатська Січ» Руслан Андрійко розповів, що жінка переїхала в Україну ще до початку повномасштабної війни, вивчала українську мову, подала документи на отримання українського громадянства.
«В нашому батальйоні Діана звитяжно воює з початку Ізюмської кампанії, понад два роки. Ми познайомились в підвалі Вірнопільської школи, просякнутому цвіллю, порохом, пилюкою, цигарковим димом, потом та кров’ю чорної піхоти. Літнього ранку до підвалу зайшла ця тендітна дівчинка вся в окопній грязюці після бойового чергування. Стомлена, але усміхнена, її очі сяяли від щастя. Мене завжди цікавило, яка мотивація в іноземців воювати за нашу державу. І ми поспілкувались, попри мою коряву англійську мову. Діана була чужою в Німеччині, де через комуністичну пропаганду та політику мультикультуралізму нормальний німець почувається вигнанцем у власній країні, власному домі. Наш батальйон став для неї сім’єю, можливо навіть першою… Після перемоги Діана мріяла будувати своє життя та майбутнє у суверенній Україні без русского міра та єврокомунізму. Це і була її мотивація у цій війні», — написав він на своїй сторінці у Facebook.
За словами Андрійка, Діана була хороброю та професійною бойовою медикинею, без вагань вирушала рятувати поранених під ворожим обстрілом і врятувала життя десятків «січовиків».
«Перша небесна жінка — військовослужбовець батальйону “Карпатська Січ” ім. Олега Куцина… Діана Вагнер здобула вічне життя на полі бою, рятуючи поранених колумбійських воїнів української армії. Дякуємо тобі, наше сонечко за турботу, героїзм, врятовані життя бійців. Ти назавжди в пам’яті української нації. Ми не здамося!» — додав він.
Джерело