Про це йдеться в опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Так, 79% опитаних готові залишатися в Україні, навіть якби вони отримали інше громадянство, натомість 19% респондентів були б готовими виїхати за кордон. Ще 2% учасників опитування не змогли відповісти на запитання.
Попри те, що кількість охочих залишитися в Україні у порівнянні з вереснем 2022 року зменшилася (тоді 91% українців виступав за те, щоб залишитися вдома), цей показник перевищує рівень вересня 2020 року — тоді в Україні хотіли залишитися 69% людей, а 28% виїхали б, якби отримали інше громадянство.
У регіональному розрізі найбільше охочих залишитися в Україні спостерігається у західних областях — 81%. Майже стільки ж — 80% — українців живе на півдні. Найменше таких на сході — 75% опитаних.
Найбільше охочих виїхати за кордон у разі отримання іншого громадянства проживає на сході — там таких 25%. А ось найменше — на заході, а саме 18% респондентів. Стільки ж охочих виїхати з України серед жителів півдня та центру.
У віковому розрізі найбільше охочих залишатися в Україні у випадку отримання іншого громадянства серед людей віком понад 60 років — таких 86%, тобто абсолютна більшість.
Серед молоді більшість так само виступає за те, аби не виїжджати з України — 74%. У 2020 році таких було 47%.