Запам’ятайте кілька речей, щоб блиснути ерудицією у потрібний момент.
12. Дурістю можна заразитися
Вчені виявили в людському організмі вірус дурості (ATCV-1), яким можна заразитися у воді або через неї. Інфіковані люди (приблизно половина обстежуваних) більш повільно обробляють інформацію, що надходить, з важкістю концентруються, гальмують з виконанням поставлених завдань.
11. Коли ми бентежимося, наш шлунок червоніє
При збентеженні наш організм починає посилено виробляти адреналін. Цей гормон активує кровообіг, у результаті чого червоніє не тільки обличчя, але і слизова шлунка.
10. Площа легенів дорівнює площі трикімнатної квартири
Альвеоли, які знаходяться в легенях, — це маленькі бульбашки, кількість яких може досягати 300 мільйонів. Якщо уявити, що з них можна випустити повітря і розправити тканину, то вийде площа приблизно в 75 квадратних метрів.
9. Відбитки пальців коали ідентичні людським
Різницю між папілярним узором на лапах коали і руках людини складно виявити навіть за допомогою суперпотужного мікроскопа. Вчені вважають, що такий візерунок збільшує чіпкість кінцівок коали, що важливо, адже тварини харчуються листям.
8. У равлика більше зубів, ніж у акули
В залежності від виду акула може мати від 180 до 400 зубів. А ось звичайна садовий равлик може похвалитися наявністю радули — хітинової стрічки, по вигляду нагадує тертку, на якій рядами можуть розташовуватися від 12 000 до 20 000 зубів.
7. У богомола 5 очей і одне вухо
У цієї граційної комахи 5 очей: 2 великих і 3 маленьких, які знаходяться в центрі голови. А ось одне-єдине вухо знаходиться на животі, між задніми лапками. І крила — у богомолів є досить симпатичні крила. Неймовірні комахи, що тут скажеш.
6. 9 з 10 людей страждають на синдром фантомного дзвінка
Синдром фантомного дзвінка — це стан, при якому людині здається (частіше при стресі), що вона чує дзвінок або відчуває вібрацію мобільного телефону. Цікаво, що це явище було передбачене ще в 1996 році в коміксі «Гілберт», правда, там мова йшла про синдром фантомного пейджера.
5. Айфон могутніше комп’ютерів НАСА
На момент випуску перша модель айфона була потужнішою, ніж комп’ютерна техніка НАСА, яка використовувалася в 1969 році для легендарного польоту на Місяць. Згадайте про це, коли наступного разу будете дивитися якесь відео на телефоні.
4. Вендінги вбивають більше людей, ніж акули
Згідно зі статистикою, торгові автомати, наприклад коли падають, стають причиною летального результату приблизно для 2 осіб в рік. А ось нападів акул на рік припадає менше 1. Від падаючих з пальм кокосів, до речі, теж гине більше людей, ніж від акул.
3. Домогосподарки Індії володіють 11 % світових запасів золота
Носіння золотих прикрас — частина культури Індії, тому ця країна є найбільшим у світі споживачем цього металу. В приватних руках тут зосереджено приблизно 18 000 тонн золота — це більше, ніж у США, Швейцарії та Німеччини разом узятих.
2. У Китаї перед перевтіленням потрібно отримати схвалення уряду
Якщо людина раптом запланувала реінкарнацію, її потрібно подати заявки в 4 державних органи і лише після їх дозволу можна виконати задумане. І закон цей був прийнятий не так давно, в 2007 році. Таким чином уряд хоче знати місце переродження наступного Далай-лами.
1. Оксфордський університет старіше Імперії ацтеків
Нахуатль місто-держава Теночтітлан був побудоване приблизно в 1325 році. Точна дата заснування Оксфордського університету невідома, проте вже в 1096 році в ньому велося навчання. До речі, в одній з лабораторій Оксфорда є дзвіночок, який безперервно (!) дзвонить з 1840 року.