«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Лановецька філія ДНЗ
Лановецька філія ДНЗ "Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою"

 Ідея відкриття в райцентрі навчального закладу професійного спрямування виникла ще в 1984 році. Голова райвиконкому В. Гла­дун домігся згоди на це від керівництва обласної профтехосвіти.

   Відповідальним за організацію нового закладу призначили О. Ковбасюка. Підрядник будівництва - Лановецька міжколгоспна будівельна орга­нізація (керівник М. Привроцький, прораб- виконроб М. Базан) - планували здачу об’єкта у 1986 році. Однак після трагедії на ЧАЕС, лановецькі будівельники майже два роки були задіяні в роботах з ліквідації її наслідків. Тож будівництво приміщень ПТУ завершили у 1988 році. В травні 1988 року держкомітет профтехосвіти видав наказ про утворення Лановецького профтехучилища  № 31.

В подальші роки філією керували: І. І. Шевчук, В. Я. Карп’юк, Ю. Г. Алєксєєв, П. Я. Рудік. А з 2011 року профтехучилище очолює В. І. Ткачук.

   У перший рік в закладі навчали таким професіям:

    -     кухар дитячого харчування;

    -     швея;

    -    механізатор широкого профілю, слюсар- ремонтник, водій категорії “С”;

    -     художник-оформлювач.

   З 1989 року неабиякою популярністю серед студентів ПТУ користується професія “муляр- штукатур”. З вересня 2007 року навчальний заклад отримав ліцензію на впровадження професії “столяр”.

  Творча активність притаманна учням, кот­рі здобувають професію “оператор ком­п’ютерного набору, контролер-касир”. На навчання за цією професією запрошуються юнаки та дівчата, котрі отримали базову загальну середню освіту, успішно пройшли співбесіду та мають високий середній бал в атестаті.  Ця професія є найновішою в ПТУ. Вона заснована в 2004 р. Підготовлено лише 30 спеціалістів. Але і за такий короткий період вона зайняла одне з провідних місць серед тих професій, яких тут навчають.

   Використавши досвід училищ Львівської, Рівненської областей і Кобринського худож­нього училища з Білорусії, Лановецьке ПТУ № 31 також стало творчим осередком для здібних дітей. Я. Дудар організував учнівсь­кий театр, В. Скрипчук - оркестр народних інструментів, Г. Криса - духовий оркестр, Є. Демчук - хоровий колектив з викладачів та студентів. Тут організували Товариство української мови, яке згодом стала товариством “Просвіта” ім. Т. Шевченка, “Союз українок”, молодіжні осередки НРУ і УРП. В 1992 році з ініціативи голови районного осередку ВУТ “Просвіта” Б. Кукурузи та його заступника Я. Галяса організовано районну хорову капелу “Про­світа”, керівником якої став М. Пальчик. Завдяки його таланту капелі присвоєно звання “Народна”. В 1993 році училище також стало учасником міжобласного куль­турно-спортивного фестивалю на честь Си­мона Петлюри (організатор В. Неручок), районного свята до 125-річчя ювілею “Про­світи” (організатор Б. Кукуруза).

З листопада 2014 Лановецьку філію професійно-технічного училища № 25 м. Збараж було переіменовано на Лановецька філія ДНЗ "Збаразьке професійно-технічне училище", а з жовтня 2015 року Лановецьку філію ДНЗ "Збаразьке професійно-технічне училище" вже перейменовано на Лановецьку філію ДНЗ "Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою".

Адреса:
474006, Тернопільська обл., Лановецький р-н, м. Ланівці, вул. Садова, 1 корпус А
Телефон:
+380354922880 Директор