«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування» ©

Найбільша спільнота Тернополя в соціальних мережах

Авторизація

Авторизуйтеся

Весна у розпалі: в Кременецькому ботанічному саду показали розкішне цвітіння (ФОТО)

У Кременецькому ботанічному саду масово буяють весняні квіти.

Відповідні фотографії виклали співробітники ботсаду на сторінці у фейсбуці.

Унікальне природне диво з’явилося два століття тому. Створення ботанічного саду пов’язане із заснуванням у 1805 році в Кременці Волинської гімназії, яку згодом  реорганізували у Кременецький ліцей. Облаштовували сад викладач природничої історії ліцею Діонісій Мак-Клер, ботаніки Віллібальд Бессер і Зейдлід.

Тоді під ботанічний сад було виділено 4,5 га площі, на якій були парк для відпочинку, розсадник, розарій, а також оранжереї та парники. Протягом кількох років Мак-Клер працював над цією мальовничою територією. За кошти ліцею він вирушає до Франції та Англії, звідки привозить багату колекцію рослин і насіння.

А Віллібальд Бессер у 1810 році навіть опублікував перший каталог рослин ботанічного саду, в якому описав цікаві види, завезені у Кременець із Швейцарії, Німеччині, Бельгії, США та інших країн. Багато видів було передано з приватних колекції. За часів Бессера площу саду розширили до 20 гектарів! Вчений широко практикував обмін насінням і гербаріями з ботанічними садами Кракова, Гамбурга, Парижа, Гетінгена, Відня…

Після придушення польського повстання у 1830-1831роках Кременецький ліцей закрили, а обладнання, бібліотеку та цінні рослини ботанічного саду перевезли до Києва й передали новоствореному університету  Святого Володимира. Нині це – відомий столичний університет імені Тараса Шевченка. А рослини з Кременця стали основою Київського ботанічного саду імені академіка Фоміна, який приваблює зараз тисячі туристів.

На жаль, частина колекцій під час перевезення загинула.

Відновлення саду розпочали у 20 столітті. Лише у 2001 році після переведення саду в підпорядкування Міністерства екології та природних ресурсів покращили фінансування й почали його відроджувати.

Сьогодні частину території природного музею займають лісові насадження. Схили саду покриті грабовими, дубово-грабовими, модриновими, сосновими, сосново-березовими, ясеново-кленовими лісами. Звідси відкриваються захоплюючі пейзажі та неповторні картини природи. Унікальності території надають  тераси та значна кількість зібраних тут рідкісних видів природної флори.

Також тут на власні очі можна побачити по кілька видів різних рослин. Чарівні анемони, дивовижні очитки і цілющі герані… Для біологів-початківців ботанічний сад – це ніби живий підручник, а для звичайних відвідувачів – сотні корисних відкриттів.

“Знайдіть вільну хвилинку і завітайте у ботанічний сад. Відчуйте себе в гармонії з природою, вона щоразу змушує серце битися сильніше. Щасливі моменти тривають секунди, а спогади про них – все життя.”, – йдеться на сторінці Кременецького ботанічного саду.

Джерело

Від Тарнополя до Тернополя
Коментарі (0)
Авторизація
Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі